راز ها و راه های رسیدن به خوشبختی انسان در زندگی
راز ها و راه های رسیدن به خوشبختی انسان در زندگی چیست(۷ مرحله)!به دنبال خوشبختی بودن در زندگی امری عمومی و فراگیر است اما دانستن راز ها و راه های رسیدن به خوشبخ
نوشته شده در تاريخ 1397/3/31 توسط success | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 197 بار | اشتراک گذاری :

راز ها و راه های رسیدن به خوشبختی انسان در زندگی چیست(۷ مرحله)!
به دنبال خوشبختی بودن در زندگی امری عمومی و فراگیر است اما دانستن راز ها و راه های رسیدن به خوشبختی کار عمومی نیست. رسیدن به خوشبختی یعنی داشتن یک حس برتر و در معنای خاص آن خوشبختی یعنی آرامش. آرامشی در سایه رضایت از آن چه در زندگی می گذرد.
اگر بدانیم در درون ما واقعیت احساس خوشبختی چیست بهتر و آسان تر می توانیم به آن دست یابیم. دستیابی به راز خوشبختی انسان خیلی دشوار و پیچیده نیست و با دانستن نکاتی ساده اما ضروری می توان برای زندگی خود محقق ساخت.
خوشبختی ، این یک حالت بی نظیر است. فیلسوفان، متکلمان، روانشناسان، حتی اقتصاددانان، مدت ها تلاش کرده اند آن را تعریف کنند ، شاخه ای از روان شناسی – روان شناسی مثبت – به آن اختصاص داده شده و آن را منتشر کرده است. خوشبختی بیش از حالت خلوص مثبت، حالت رفاه است که یک زندگی خوب را شامل می شود، یعنی با معنایی خوشایند و رضایت عمیق.
خوشبختی یعنی …

تحقیقات نشان می دهد که خوشبختی در نتیجه تندرستی از یک شادی به بعد نیست. به دست آوردن شادی به طور معمول شامل زمان های ناگوار قابل ملاحظه ای است.
پول برای شادی مهم است، اما فقط به یک نقطه خاص. پول از نگرانی در مورد مبانی زندگی، مسکن، غذا، لباس، آزادی را از دست می دهد. آرایش ژنتیکی، شرایط زندگی، دستاوردها، وضعیت زناشویی، روابط اجتماعی، حتی همسایگان شما هم تاثیر می گذارد یا می تواند تاثیر گذار باشد.

بنابراین راه های فردی برای تفکر و بیان احساسات را انجام دهید. محققان تخمین می زنند که بیشتر شادی در کنترل شخصی است.
به طور منظم از لذت های کوچک (مانند حمام گرم) لذت می برید، جذب فعالیت های چالش انگیز، تنظیم و رسیدن به اهداف ، حفظ روابط اجتماعی نزدیک و یافتن هدف فراتر از خود، همه اقداماتی هستند که باعث افزایش رضایت از زندگی می شوند.

خوشبختی چیست

بسیاری از مردم بر این باورند که شاد بودن در یک مهمانی لذت بخش است، شور و هیجان تجربیات جدید، هیجان و اشتیاق جنسی، و لذت های یک وعده غذایی خوب است. اینها همه تجارب شگفت انگیز هستند که باید پرورش داده شوند و کشت شوند، اما خوشبختی نیستند.

این تجربیات تعریف لذت است. آنها تجارب را دارند و اجازه می دهند عبور کنند. غذا برای لذت بردن، سپس هضم. یک مهمانی برای لذت بردن از آن و سپس خاموش کردن اشتیاق به لذت بردن.
لذت سریع است و باید ادامه داشته باشد اگر ما این تجربیات لذت بخش را همواره داشته باشیم، مغز ما سازگار است و لذت را به روال تبدیل می کند . هنگامی که این اتفاق می افتد، حتی بیشتر می شود تا ما دوباره احساس خوبی داشته باشیم.
بنابراین، اگر خوشبختی با لذت بردن لحظه ای تفوت دارد، پس راز خوشبختی چیست ؟
خوشبختی زمانی اتفاق می افتد که شما راضی هستید و خواسته هایتان تحقق یابد. خوشبختی احساس رضایت است، زندگی به همان شکلی است که باید باشد. خوشبختی کامل ، زمانی اتفاق می افتد که تمام نیازهای شما برآورده شده باشد.

در حالی که رسیدن به خوشبختی کامل ممکن است سخت باشد و حتی سخت تر از آن است که حفظ شود.
خوشبختی ترکیبی از چگونگی رضایت شما از زندگی شما است (به عنوان مثال، پیدا کردن معنا در کار شما) و چقدر خوب است که به روز به روز احساس می کنید.
هر دوی این ها نسبتا پایدار هستند، یعنی تغییر زندگی ما و خلق و خوی ما تغییر می کند، اما خوشبختی عمومی ما بیشتر از هر چیز دیگری تعیین کننده ژنتیکی است. خبر خوب این است که با تلاش مستمر این می تواند جبران شود. فکر می کنید از آن چیزهایی مثل اینکه شما در مورد وزن فکر می کنید: اگر شما بخورید، چگونه می خواهید و به همان اندازه فعالیت می کنید، بدن خود را با وزن خاصی حل و فصل می کند. اما اگر کمتر از آنچه دوست دارید یا بیشتر ورزش کنید، وزن خود را مطابق با آن تنظیم کنید. اگر رژیم غذایی یا رژیم ورزشی جدید بخشی از زندگی روزمره شما باشد، در این وزن جدید خواهید بود. اگر شما به خوردن و ورزش کردن از طریق روش استفاده می کنید، وزن شما به جایی که شروع می شود، باز می گردد. بنابراین، احساس خوشبختی می کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 

موضوعات مرتبط با این مطلب :
____________________________________________________
برچسب ها:
.: Weblog Themes By blogskin.ir :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.

پرامکانات ترین سرویس وبلاگدهی